BLOG

Jak očistit minerální náramky
Jak očistit minerální náramky

Jste hrdou majitelkou spirituálního minerálního náramku? Ptáte se, jak ho očistíte od negativních vlivů? Jak ho znovu vrátíte do jeho přirozené vibrace? Kompletní návod najdete v mém EBOOKU - Spirituální a aromaterapeutické náramky. Ale v tomto článku vám prozradím jeden z nejjednodušších a nejrychlejších způsobů.

Ať už krystaly používáte k posílení duchovní ochrany, připomenutí si finančních cílů, podpoře vašich čaker, přilákání štěstí nebo lásky, udržení uzemnění, harmonii nebo čehokoli jiného – nezapomeňte je alespoň jednou měsíčně vyčistit, abyste je zbavili veškerých energetických blokád, které je třeba uvolnit.

KDY NÁRAMEK ČISTIT?

 • když se ho dotýkali jiní lidé
 • před a po jeho použití k léčení
 • poté, co si ho koupíte
 • poté, co byl v přítomnosti negativních energií (hádky, chaos, těžké emoce atd.)
 • pravidelně jako údržba (obecné doporučení je jednou za měsíc), avšak nadšení uživatelé provádějí údržbu i častěji
 • intuitivně - a tady se zastavím. My lidé jsme často velice odpojení, věříme spíše mysli, než svému srdci. Začněte vnímat své tělo, jeho procesy, zastavte se, dýchejte a vnímejte. Věřte svému tělu, intuici a instinktům. Celý život nám tvrdí, že se máme rozhodovat myslí, hlavou. Tuto myšlenku zkuste hodit za záda a začněte vnímat procesy svého těla. Můžou to být jemné náznaky, sotva “slyšitelné”, ale můžete je časem posilovat, ladit...

 

JAK NÁRAMEK OČISTIT?

Cílem čištění je uvést krystal do energie, která jej rozvibruje natolik, že přestane rezonovat s tím, co způsobilo jeho „rozladění“. Způsobů je několik, já se s vámi podělím o ten nejběžnější. Více technik naleznete v mém EBOOKU.

ČIŠTĚNÍ POMOCÍ tekoucí vody

 • Voda je prý jedním z nejlepších prvků k neutralizaci negativní energie ve vašich krystalech. V ideálním případě budete chtít umístit krystaly do přírodního zdroje tekoucí vody – jako je potok. Pokud nikde poblíž potok nemáte, postačí tekoucí voda z vodovodního kohoutku (alespoň jedna minuta). TIP! Myslete na tuto techniku např. při výletech přírodou a uvidíte-li zurčící potůček či řeku, jemně svůj spirituální náramek očistěte (ideální je zavěšení pytlíčku s náramkem do potoka).
 • Nalaďte se na energii (zaměřte se) a nechte jakoukoli hustou nebo nízkovibrační energii, aby byla vyčištěna vodou.

 

POZOR!

Tyto krystaly byste neměli čistit pod vodou:

Příklady krystalů, které byste neměli dávat do vody:

 • azurit
 • celestin
 • fluorit
 • labradorit
 • malachit
 • pyrit
 • tyrkys


JAKÉ JSOU DALŠÍ TECHNIKY ČIŠTĚNÍ?

Ve zkratce - kouřem, solí, zemí, světlem, myšlenkou, zvukem...

Číst článek
AROMATERAPEUTICKÉ NÁRAMKY
AROMATERAPEUTICKÉ NÁRAMKY

Samo lidstvo, co je lidstvem ví, že rostliny a jejich esence mají léčivé účinky. Dnes žijeme v době, kdy si můžeme jakoukoli esenci (esenciální/éterický olej) s sebou odnést kamkoliv a kdykoliv - to je zázrak. Víme, že účinky aromaterapie jsou léčivé nejen pro naše tělo, ale především pro naši mysl, protože působí na naši psychiku, kterou nedovedeme ovládat ani vůlí, ani rozumem.  

Esenciální oleje (aromatická těkavá látka, která se získává z rostlin) se po staletí používají k podpoře relaxace a snížení stresu a úzkosti. Fungují tak, že stimulují čichový systém a spouštějí uvolňování neurotransmiterů, které podporují pocity klidu a relaxace.

 

AROMATERAPEUTICKÝ NÁRAMEK

Není to tak dávno, co jsem pojem aromaterapeutický náramek, slyšela poprvé. Ihned mě tenhle koncept nadchnul. O co se jedná? O nádherné propojení spirituálních minerálních náramků a difúzního korálku. Co si pod tím představit? Zpravidla se jedná o porézní kámen (např. lávu) či dřevěný korálek - ráda využívám plodů posvátného stromu RUDRAKSHA.

V kombinaci s esenciálním olejem (éterickým) a tohoto náramku dojde k zesílení celého pocitu z nošení. Můžete mít stále při sobě v kabelce mini balení olejíčku a kdykoliv je třeba, kápnete na svůj náramek. Pokud olejíček zkoušíte poprvé, kapejte prosím na korálku mimo vaši ruku. U citlivých osob by mohlo dojít k reakci na kůži. Já osobně si už kapu přímo na ruce na korálky, ale jen vždy ozkoušené oleje. 

Číst článek
SPIRITUÁLNÍ NÁRAMKY
SPIRITUÁLNÍ NÁRAMKY

Co si představit pod pojmem spirituální náramek

Každý krystal (minerál) má svoji vibraci, která je jedinečná.

Používáme je z různých důvodů a ve své podstatě se zajímáme o jejich přirozenou vibraci. Při práci s krystaly je vše o rovnováze energií. Jak údajně řekl Albert Einstein, vše v životě je vibraceKrystaly díky své struktuře a složení vyzařují vibrace s konstantní frekvencí, to znamená, že se jejich vibrace nemění.

Poskytují nám nepřetržitě svou léčivou energii, dokud vibrují na své přirozené frekvenci. To je obzvláště silné, protože když se krystal dostane do kontaktu s nižší vibrací, zvýší vibraci této osoby nebo věci tak, aby odpovídala jejím vlastním. Když se krystal dostane do kontaktu s vaším tělem nebo vaší energií, naladí vás na svou vyšší frekvenci, což vám umožní překonat mentální, fyzické a duchovní blokády. Toto zvýšení pozitivní a povznášející energie může být rozdílem mezi temnotou a světlem.

Jakmile náramek provede svoji "práci", může se tzv. rozladit, proto je vhodné ho pravidelně čistit od těchto nežádoucích energií a vibrací. Jak na to? To si povíme v dalším článku.

Svůj vlastní spirituální náramek si vyberte v mojí nabídce, nebo napište a vyladíme ho přesně podle vašich požadavků. Ke každému spirituálnímu náramku z mojí dílny dostanete ZDARMA E-BOOK o podstatě náramků a minerálů. Nebo si ho můžete zakoupit a podpořit tak moji tvorbu.

 

Číst článek
Začínáme s pečetěním
Začínáme s pečetěním

Moji milí a drazí,

ráda bych vás seznámila se znovuobjevenou technikou - tvorbou pečetí neboli pečetěním.

Tuto techniku jsem objevila před pár lety a naprosto mne nadchla, že jsem se rozhodla se o ni s vámi podělit.

K čemu taková pečeť slouží? Ptal se mě manžel. No... zkrátka pro radost, na ozdobu. Můžete pečetit přímo na předměty - obálky, obaly, krabice nebo si pečeť odlít na silikonovou podložku a z té pečeť přenést / přilepit pomocí lepíků. Díky těmto lepícím kroužků si můžete pečetě nadělat do zásoby, darovat je nebo prodávat dále.

JAK SI PEČEŤ VYROBIT

A nyní už k samotné výrobě. Rozhodně bych začala u kvalitního pečetního vosku, kterého v mé nabídce najdete bezpočet. Vosk je třeba rozehřát. Ideálním pomocníkem je sada stojánku se lžící. Doporučuji pro začátek rozehřát 4-5 granulek. Ozkoušet si kombinaci s Vaším pečetidlem. Jsou různé rozměry, od 1,5 cm až po xx cm, tudíž každá pečeť vyžaduje svoje množství. Pokud ho neodhadnete hned pro začátek, nic se neděje. Vosk se dá opětovně roztavit. Nebojte! I já tavila a testovala stále dokola.

Vosk máme! Zapálíme si čajovku, vložíme do stojánku, na lžíci roztavíme granulky vosku a odlejeme roztavený vosk na silikonovou podložku nebo přímo na předmět (tady POZOR! u lití přímo na předměty máte pouze jeden pokus - z papíru už jen tak neodloupnete). Položíme na vosk pečetidlo a necháme ztuhnout. Doporučuji 60 sekund, klidně i déle. 

A teď přichází vrchol tvoření, odklopení pečetidla. Mám vždy ohromnou radost, když se pečeť povede a každý kousek je originál. Pokud své pečetě chcete dovést k úplné dokonalosti, tak doporučuji doladit vystouplé motivy fixem, ať už stříbrným nebo zlatým. Vhodnými pomocníky mohou být také různé formy pro tvorbu pečetí nebo stěrka, kterou vyškrábnete přebytky vosku ze lžíce. Možné je také lžíci za tepla vytřít papírovým kapesníkem, ale zbytečně tak plýtváte materiálem.

Přeji mnoho krásných okamžiků při této báječné technice.

 

Rézi

ZDE KRÁTKÉ VIDEO Z MÉ TVORBY. 

 

 

 

Číst článek
4 položek celkem